Cumartesi, Haziran 28, 2008

Bir Yıl İçinde Bin Şöförle Hizmet Verecek


Murat Şahin, dışarı çıktığı bir gece içkili araba kullanan arkadaşının ehliyetine el konunca bu soruna bir çözüm bulmak amacıyla kiralık şoför hizmeti veren Secure Drive fikrini bulmuş. Şubat ayında hizmete giren Secure Drive, bugün 170 çalışanıyla ihtiyacı olan herkese özel şoför hizmeti veriyor.

Murat Şahin, dışarı çıktığı bir gece içkili araba kullanan arkadaşının ehliyetine el konunca bu soruna bir çözüm bulmak amacıyla kiralık şoför hizmeti veren Secure Drive fikrini bulmuş. Temmuz ayında temelleri atılan ve Şubat ayında hizmete giren Secure Drive, bugün 170 çalışanıyla ihtiyacı olan herkese özel şoför hizmeti veriyor.
Ayda 300 servis verdiklerini anlatan Şahin, bir yıl içinde şoför sayılarını bine çıkarmayı hedeflediklerini söylüyor.

Hiç kazasız şoförleri seçti
Şahin, Secure Drive kadrosunun oluşturulma sürecini şöyle anlatıyor:
"Bu iş için önce tanıdıklarımızı harekete geçirdik. Çevremizde daha önce bir yerlerde şoförlük hizmeti verenleri bulduk. İkinci aşamada internetteki insan kaynakları sitelerini kullandık. Bize başvuranların sabıka kayıtlarını inceledik, şoförlüklerini test ettik, ceza kayıtlarını çıkardık. Hiç kaza yapmamış, 10 ceza puanını aşmamış kişileri seçtik."

Sırada Antalya var
Özel şoför hizmetini lüks olmaktan çıkarıp ihtiyaçları karşılayan bir hizmete dönüştürdüklerini belirten Şahin, "Fiyatları minimum düzeyde tuttuk" diyor.
Şahin, şu an sadece İstanbul, Ankara, İzmir, Dalaman, Bodrum hizmet veren Secure Drive'ın kısa süre sonra Antalya'da da şubeler açacağını ifade ediyor. Turistik yerlerde insanları havaalanından otellerine transfer etmek üzere de yeni bir sistemleri olduğunu söyleyen Şahin, birçok ile de yayılacaklarını söylüyor.

Bir telefonla adrese geliyorlar

Şahin, hizmetin işleyişini şöyle anlatıyor: "6 saat önce bizi arıyorsunuz. Size en yakın arkadaşımızı organize ediyoruz. Yarım saat sonra telefonunuza bir mesaj geliyor. Şoförümüzü de sizin bilgileriniz gidiyor. İstediğiniz saatten 10 dakika önce şoförümüz Secure Drive yaka kartıyla adresinizde oluyor."


Kaynak: www.milliyet.com.tr

Hiç yorum yok: